i
Візія
Через повномасштабне російське вторгнення архітектурне середовище прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України зазнає непоправної шкоди. Найбільше потерпає забудова великих і малих міст, сформована під час комплексного освоєння міських територій наприкінці 1950-х – у 1980-х рр. Саме тоді у містах Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської області та АР Крим з’являються питомі зразки «другої хвилі» вітчизняного архітектурного модернізму. Це і великі планувальні утворення, і низка окремих об’єктів. На даний час в національному культурному просторі відсутня будь-яка загальнодоступна систематизована інформація щодо спадщини модернізму вказаних регіонів. Відтак неможливий і аудит збереження її найцінніших зразків, що перебувають під загрозою знищення або доступ до яких суттєво ускладнено для вітчизняних і міжнародних експертів. Запропонований проєкт передбачає комплексне розв’язання порушеної проблеми доступу до інформації про спадщину вітчизняного архітектурного модернізму прифронтових та тимчасово окупованих регіонів України. Створення за підтримки Українського культурного фонду тематичного веб-сайту «Крихка Спадщина» відкриває усім бажаючим, у тому числі іноземним експертам, доступ до спеціально виготовлених у рамках проєкту цифрових копій архівних і бібліотечних матеріалів, що фіксують модерністську спадщину Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Херсонської області та АР Крим.
Команда проєкту
Реалізація проєкту відбувається у творчій співпраці представників департаменту культури і туризму Запорізької міської ради (Сергій Білов та Павло Кравчук), Державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В. Г. Заболотного (Наталія Світла, Світлана Кайнова та Лідія Коновал), Баугауз-Інституту історії та теорії архітектури і планування факультету архітектури та урбаністики Університету Баугауз (Томас Флірль).
Наші партнери
Спеціальними партнерами проєкту «Крихка Спадщина» є Центральний державний архів вищих органів влади та управління України (ЦДАВО України) та Центральний державний науково-технічний архів України.
Правила використання матеріалів
Використання будь-яких матеріалів ресурсу «Крихка спадщина» безкоштовне за умови публікації, розміщення їх в соціальних медіа або в засобах масової інформації з посиланням на ресурс, з його водяними знаками (UCF_ Fragile_Heritage). В інших випадках необхідно звернутися до розпорядника відповідних матеріалів, вказаному у назві колекції або описі конкретного джерела.
Контактна інформація
Пропозиції та запитаннями просимо надсилати на електронну адресу творчого
керівника проєкту Павла Кравчука: ppkravchuk@gmail.com.